نحوه Raid کردن هارد در سرور DL 380 G9

RAID چیست؟ RAID مخفف عبارت Redundant Array of Inexpensive Disks و تکنولوژی برای ترکیب چندین هارد دیسک به یک واحد با هدف افزایش سرعت، کارایی و امنیت وسایل ذخیره سازی می‌باشد. بدین صورت که چندین هارد دیسک به یکدیگر متصل شده و یک واحد را تشکیل می‌دهند، بسته به اینکه در چه سطحی از تکنیک RAID پیاده سازی شده باشند، باعث افزایش کارایی سیستم می‌گردد. این تکنولوژی معمولا در سرورها و کامپیوترهایی که دارای کارایی بالا هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سالهای اخیر، با توجه به مشکلات متعددی که باعث از دست رفتن اطلاعات هارد دیسک‌ها و در نتیجه خسارات مالی فراوان می‌شود، استفاده از تکنولوژی که بتواند از وقوع این گونه مشکلات جلوگیری کند، از اهمیت بالایی برای کاربران برخوردار است.1-در ابتدا پس از روشن کردن سرور و رد کردن صفحه چک قطعات وارد این صفحه شده و کلید F10 را روی صفحه کلید میزنیم تا وارد منو Intelligent Provisioning می شویم.
 

2-سپس در این صفحه گزینه Intelligent Provisioning را کلیک میکنیم و وارد تنظیمات مربوط به سرور می شویم.
در صفحه بعد گزینه Accept را انتخاب و  وارد صفحه ی بعد میشویم.
3-گزینه  Perform Maintenanceرا کلیک می کنیم و وارد صفحه تنطیمات می شویم.

 
4-وارد صفحه تنظیمات شده و گزینه  Smat Storage Administrator را انتخاب و وارد صفحه مربوط به کنترلر می شویم.5-مدل کنترولر را از منو سمت چپ انتخاب و گزینه Create Array را انتخاب میکنیم.
6-هاردهایی که نمایش داده شده را انتخاب و گزینه Create Array را انتخاب می کنیم تا وارد صفحه بعد شویم.7-نوع Raid   و سایر تنظیمات را انجام می دهیم و تایید می کنیم.(حالت پیشفرض فقط نوع Raid  را انتخاب کنید و سایر تنطیمات را تغییر ندهید).با توجه به تعداد هارد ها نوع Raid   پیشنهادی توسط سرور تغییر می کند.8-حال درایو مجازی ساخته شده و در منو سمت چپ و زیر کارت کنترولر قابل رویت هست.نکته مهم این است که اگر قصد نصب ویندوز روی درایو مجازی ایجاد شده را دارید حتما از همین منو گزینه Set Bootable Device را انتخاب و مانند شکل گزینه درایو مجازی را تیک بزنید تا ویندوز روی این درایو نصب گردد..حال با بازگشت به منو موجود در عکس2 و انتخاب گزینه Express Os Install اقدام به نصب ویندوز نمایید.نکته مهم: روشی که توضیح داده شد 100%تست شده و صحیح می باشد. مسئولیت هرگونه ایراد یا مشکل حین رید کردن یا پس از آن برعهده شرکت آلبالو رایانه سخت افزار نمی باشد. درصورت نیاز میتوانید از تیم فنی آلبالو رایانه سخت افزار راهنمایی بگیرید.


گردآورنده و ترجمه: آقاي مهندس علي محمديان-کارشناس فني شرکت آلبالورايانه سخت افزار
استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد مي باشد