مقالات

نحوه Raid کردن هارد در سرور DL 380 G9

RAID چیست؟ RAID مخفف عبارت Redundant Array of Inexpensive Disks و تکنولوژی برای ترکیب چندین هارد دیسک به یک واحد با هدف افزایش سرعت، کارایی و امنیت وسایل ذخیره سازی می‌باشد. بدین صورت که چندین هارد دیسک به یکدیگر متصل شده و یک واحد را تشکیل می‌دهند، بسته به اینکه در چه سطحی از تکنیک RAID پیاده سازی شده باشند، باعث افزایش کارایی سیستم می‌گردد. این تکنولوژی معمولا در سرورها و کامپیوترهایی که دارای کارایی بالا هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سالهای اخیر، با توجه به مشکلات متعددی که باعث از دست رفتن اطلاعات هارد دیسک‌ها و در نتیجه خسارات مالی فراوان می‌شود، استفاده از تکنولوژی که بتواند از وقوع این گونه مشکلات جلوگیری کند، از اهمیت بالایی برای کاربران برخوردار است.

ادامه...

حافظه رم DDR5: سرعت بیشتر، مصرف انرژی کمتر

حافظه رم‌ DDR5 دو برابر سریع‌تر از حافظه‌ رم‌ DDR4 است، بااین‌حال انرژی بسیار کم‌تری مصرف می‌کند. درباره این رم‌ها چه می دانیم؟

ادامه...

دَه ابزار و ویژگی کمتر شناخته‌شده‌ ویندوز 10

ویندوز ۱۰ پس از چندین سال به‌روزرسانی، مجهز به ابزارهای کاربردی متعددی شده که بسیاری از کاربران از وجود آن‌ها بی‌اطلاع هستند. اين مقاله که به نقل از سايت دنياي فناوري-زوميت مي باشد، ابزار و ویژگی های ویندوز 10 را بيان کرده است.

ادامه...

چرا شرکت HP به عدم استفاده از کابل های هالوژنی تاکید دارد؟؟

هالوژن چیست؟ هالوژن ها شامل چندین عنصر شناخته شده و چندین عنصر شناخته نشده می باشند. این عناصر که در گروه ۱۷ جدول مندلیف قرار دارند شامل عناصر شناخته شده ی کلر، برم, ید, فلوئور و استاتین می باشد. این عناصر را هیچگاه نمیتوان به صورت آزاد در طبیعت یافت؛ از این رو واکنش پذیری بسیار بالایی دارند و می توانند با عناصر دیگر ترکیبات خورنده ای را ایجاد کنند و به همین دلیل مضرات زیادی برای محیط زیست و انسان ها دارند.

ادامه...

مشخصات پارت نامبرهارد های Seagate

در اين مقاله که به نقل از passmark مي باشد، مفهوم و مشخصات پارت نامبر هارد Seagate به صورت کاربردي و به تفکيک بيان شده است.

ادامه...

مشخصات پارت نامبرهارد های وسترن دیجیتال

در این مقاله که به نقل از سايت passmark می باشد، مفهوم و مشخصات پارت نامبر هارد وسترن دیجیتال به صورت کاربردی و به تفکیک بیان شده است.

ادامه...

نحوه فعال کردن Onboard Controller در سرورهایHP Gen10

در این مستند مراحل فعال کردن Onboard Controller سرورهای HP در قالب یک راهنمای نصب آمده است و انجام مراحل اشاره شده در این مقاله باعث افزایش عملکرد سرور خواهد شد.

ادامه...

آموزش آپدیت SPP در سرورهای نسل نهم و دهم اچ پی(G10 & G9)

Firmware یک برنامه نرم افزاری است که در حافظه فقط خواندنی (ROM) بر روی برد سیستم ذخیره می شود. Firmware مسئول رفتار سیستمی است که برای اولین بار روشن می شود و یا وقتی که کنترل سرور به سیستم عامل سپرده شده است.

ادامه...

نحوه تست قطعات در سرور HP

شرکت HP برای تست دقیق تر و بهتر قطعات خود ابزار Intelligent Provision را ارائه نموده است، که در این مستند مراحل تست قطعات با استفاده از این ابزار بسیار هوشمند در قالب یک راهنما آورده شده است.

ادامه...

طریقه گرفتن LOG در Array Diagnostic Utility) ADU)

گزارش Array Diagnostic Utility Log یا همان ADU حاوی اطلاعات اساسی مورد نیاز جهت پشتیبان های شرکت HP برای آنالیز دقیق و تحلیل نتایج بدست آمده برای ارائه خدمات بهتر برروی سرورهای مشتریان به آن نیاز دارد. توجه داشته باشید بنابر اعلام شرکت HP در صورت خرابی قطعه، برای تعویض یا گارانتی قطعه بایستی AHS log و ADU گرفته شود .

ادامه...